top of page

LOENGUD, SEMINARID
Praktilised, teaduspõhised, harivad loengud. Saab rentida vaatamiseks kolmeks päevaks. 

 

Seminar 30 minutit

"Tööstress ja UNI" Teemad: Stressi mõiste. Tööstressi mõju unele. Unedeprivatsioon. Tööstressi nõiaring. MUDEL. Tehnikad mõtetele. Teeme läbi "Mõtete vaatlemise" tehnika.

Seminar 20 minutit

"NAISE UNI" Teemad: Menstruatsioonifaas. Raseduse aeg. Menopaus. Unetuse häire ja rahutud jalad. Praktiline harjutus. Military Method.

Seminar 30 minutit

"Unetus" Teemad: Unetuse häire. Põhjused ja tagajärjed. Miks unetus säilib? Millist teraapiat kasutatakse? Praktilised tehnikad.

Loeng 30 minutit

"Hea unehügieen ja -keskkond" Teemad: Põhireeglid ja kehvad harjumused. Nutiseadmed ja nendest vabanemine. Toit ja trenn, valgus. Unekeskkond. Mida teha enne und, antud list.

Loeng 30 minutit

"UNEHÄIRED" Teemad: Unetuse häire. Uneapnoe, öised hingamishäired, suuhingamine. Parasomniad, kummalised käitumised öösel. Liigunisuse häired. Unerütmihäired ja liigutushäired (RLS, PLMS, bruksism...).

Loeng 25 minutit

"Une füsioloogia" Teemad: Tsirkadiaanne rütm ja unne sisselülitus. Ärkvel aju ja retikulaarformatsioon. Kuidas mõjutavad hormoonid und? Polüsomnograafiline uuring. Mis asi on kronotüüp?

Seminar 20 minutit

"Terviseärevus" Teemad: Terviseärevuse mõiste, sümptomid ja tagajärjed. Terviseärevuse kujunemine, MUDEL. Tehnikad. Tehakse läbi "Püramiidi tehnika" ja käitumiseksperiment.

Seminar 25 minutit

"MURETSEMINE" Teemad: Muretseja profiil. Kes mõtlevad negatiivselt? Mis sinu kehaga juhtub? Mida teha oma mõtetega? Praktilised tehnikad.

Seminar 25 minutit

"Madal enesehinnang" Teemad: Enesehinnangu mõiste. Madala enesehinnangu kujunemine. MUDEL. Vicious Flower. Küsimused iseendale. Tehnikad. Lõpus teeme läbi "Turvapaiga" harjutuse

Tehnika 20 minutit

"Mis tüüpi magaja oled?" Teemad: Kronotüübi täpsem seletus. Une restriktsioon ja une pikendamine. Teeme läbi selle tehnika täpsemalt. Selle seminari jaoks on vaja sul oma und kaardistada 7-10 päeva, märkides ära oma unetunnid. See on esimene tehnika, mida unetud ja unerütmi all olevad kliendid peavad läbi tegema. Aitab kiirendada uinumist ja vähendada öiseid ärkamisi. Une kvaliteet võib paraneda 70-80%. Ei sobi uneapnoe haigetele.

Seminar 25 minutit

"Keha düsmorfiline häire" Teemad. Mis asi on keha düsmorfiline häire? Kuidas seda märgata? Häire kujunemise mehhanism. MUDEL. Mõiste "Sooline düsfooria" seletus. Tehnikad. Lõpus teeme läbi "Turvapaiga" harjutuse.

Seminar 30 minutit

"Imikute ja väikelaste uni" Teemad: Lapse une kujunemine. Uneregressioon ja uinakute kujunemine. Reguleeritud uinak ja mittereguleeritud uinak? Unehäired ja lapse rahutu uni. Unerutiin, uneassotsiatsioon.

Seminar 30 minutit

"EMA UNI" Teemad: Sünnitusjärgne depressioon. Rinnaga toitmine. Kuidas ennast hoida? Enda aeg. Milline võiks olla hea unekava kuni ühe aastase lapsega. Millest sõltub kiire uinumine? Tehnikad mõtetele. Teeme läbi harjutuse.

RAAMATUD
 

Raamatupoodides üle Eesti.

bottom of page