top of page

Üldhariv seminar
"Hea une workshop"

 

Kestus 1.5 - 2.5 tundi
Praktiline seminar keskendub eelkõige sellele, kuidas paremini uinuda ja hoida korras oma une aeg. Räägin une füsioloogiast ja une vajadusest, peamistest unehäiretest ja nende ravist. Mida toob kaasa endaga unepuudus? Vaatame üle, milline on hea unehügieen ja keskkond. Seejärel tutvustan erinevaid tehnikaid, kuidas rahututest mõtetest lahti saada, kuidas oma keha lõdvestada. Teeme läbi unerestriktsiooni tehnika (uneaja korrigeerimine) ja mitmed praktilised tehnikad mõtetele ja emotsioonidele.

Populaarne ettevõtetes, haridusasutustes, terviseasutustes jne.

Üldhariv loeng
"Väikelaste, laste uni"

Kestus 1.5 - 2.5 tundi
Selles loengus keskendun ma väikelaste ja laste unele. Räägin laste une füsioloogiast ja une arengust, uinakutest. Milline on hea unerutiin ja unehügieen. Milline peab olema lapse unekeskkond. Räägin lasteaedade päevakavadest. Toon välja, millised on ühe väikelapse vajadused kodus ja lasteaias. Jagan hulganisti praktilisi tehnikaid õpetajatele ja vanematele. 

Populaarne lasteaedades õpetajatele ja vanematele.

Töötuba
"Rahutu uni ja stress"

Kestus 3 - 6 tundi
Tegemist on töötoaga, kus tehakse läbi mitmeid põnevaid tehnikaid kiireks uinumiseks ja mõtetega tegelemiseks. Teooria osas harin unest ja unehäiretest ja süveneme rohkem unetuse häiresse. Räägin tööstressist ja kuidas see mõjutab und. Tehakse läbi stressi nõiaring ja tegeletakse rohkem oma rahutute mõtete ja negatiivsete emotsioonidega. 

Populaarne ettevõtetes, haridusasutustes, terviseasutustes jne. 

Loeng koolilastele
"Hea une ABC"

Kestus 45 min - 1.5 tundi
Loeng koolilastele. Harin unest üldiselt. Räägin halvast ja heast unehügieenist. Milline võiks olla ühe lapse unekeskkond. Pikema loengu puhul teeme läbi mitu praktilist harjutust. 

Populaarne koolides (alg-, põhi-, ja keskkoolilastele). Vajalik ka vanematele!

Üldhariv seminar
"NAISE UNI"

Kestus 1 - 1.5 tundi
Üldhariv loeng naistele. Selles loengus keskendun ma erilise tähelepanuga naiste unele. Räägin, kuidas uni muutub menstruatsiooni, raseduse ja menopausi ajal. Milliste unehäirete all kannatavad peamiselt naised. Muidugi vaatame põhjalikumal üle muretsemise teema ja teeme läbi mõned olulised harjutused. 

Üldhariv seminar
"EMA UNI"

Kestus 1 - 1.5 tundi
Üldhariv loeng emadele. Selles loengus ma keskendun emadele, kes on kimpus oma unega. Harin üldiselt unest ja räägin peamistest unehäiretest. Aga erilise tähelepanu all on ema unehügieen ja tema öö- ja päevakava. Harin ka imiku ja väikelapse unest. Selle loenguga tuleb kaasa suhteliselt universaalne päevakava, mis sisaldab toitumist, uinakuid, liikumist ja oma aega jne. 

​NB! On võimalik panna kokku spetsiaalseid koolitusi, töötube. Saab ka mitmepäevaseid koolitusi pakkuda.


INFOTUND 1-1,15 tundi. Grupimaht pole piiratud.

Erinevad koolituspaketid:

1) Ettekanne unest üldiselt: une füsioloogia ja arhitektuur; peamised unehäired ja ravimeetodid.

2) Ettevõttespetsiifiline: Une füsioloogia; unehäired ja ravimeetodid; tööstress ja vaimne pinge. Praktilised soovitused.

3) Unetuse spetsiifiline: Une arhitektuur; unetuse mõiste, selle ravi, praktilised soovitused.

LÜHIKE ETTEKANNE 0,5h-1h tellitud teemal koolis, konverentsil • Laste unespetsiifiline: Une arhitektuur; peamised laste unehäired, uinakute vajalikkus, häirete ravi, vanematele praktilised soovitused. Vastavalt vanusegrupile kokku pandud (0-18).KOOLITUS/TÖÖTUBA kuni 3 tundi.

Erinevad koolituspaketid:

1) Ettevõttespetsiifiline: Une füsioloogia; unehäired ja ravimeetodid; tööstress ja vaimne pinge. Praktilised soovitused. Töötoa vormis. Tehakse läbi mõned praktilised tehnikad.

2) Unetuse spetsiifiline: Une arhitektuur; unetuse mõiste, selle ravi, praktilised soovitused. Töötoa vormis. Tehakse läbi mõned praktilised tehnikad.

3) Ettekanne unest üldiselt: une füsioloogia ja arhitektuur; peamised unehäired ja ravimeetodid. Unespetsiifiline töötuba, kasutame unepäeviku vormi, koha peal teeme läbi mõned lihtsad undsoodustavad tehnikad.

4) Lasteaiatöötajatele, lastele: teadveloleku mõiste, stressiväljendamise tehnikate õpetus/koolitus. Õpetatakse tähelepanu ja keskendumise tehnikaid, lõdvestust. Mõeldud lastele, kes ei maga päevaund. Töötoa vormis. Tehakse läbi mõned praktilised tehnikad.KOOLITUS/TÖÖTUBA kuni 6 tundi.

Erinevad koolituspaketid:

1) Ettekanne unest üldiselt: une füsioloogia ja arhitektuur; peamised unehäired ja ravimeetodid. Keskendume unetuse ravile. Õpetatakse praktilisi tehnaikaid (une rst, stiimulikontroll, lõdvestus. Kasutame unepäeviku vormi, koha peal teeme läbi.

2) Ettevõtetele, asutustele, vanematele, psühhoteraapia ennetuslik ravi: Teadveloleku stressivähendamise tehnikad, üldmõiste, tehnikate tutvustus, 9 hoiaku tutvustus, erinevad tähelepanu ja keskendumise mängud, lõdvestusharjutused.

3) Lasteaiatöötajatele, lastele: teadveoleku mõiste, stressiväjendamise tehnikate õpetus/koolitus. Õpetatakse tähelepanu ja keskendumise tehnikaid, lõdvestust. Mõeldud lastele, kes ei maga päevaund. Töötoa vormis. Tehakse läbi mitmed harjutused: emotsioonidele, kehapingele, vihale jne.

4) Ettevõttespetsiifiline: Kombineeritud teadveloleku ja unetuse ravithenikatest. Üldine une füsioloogia, unehäirete ravi, unetus, stressi mõiste, tööstress. Praktilised tähelepanu ja keskendmuise harjutused, lõdvestustehnikad.

5) Lasteaia õpetajatele laste unest loeng 1.5-2 tundi.

bottom of page